Narcistická porucha

Narcistická porucha. Ako zistiť, že žijete s človekom s narcistickou poruchou a ako sa dostať z bludného kruhu von?

Pred časom sme robili rozhovor na tému NARCIS. Pozrelo si ho už viac ako 110 000 ľudí a je v hľadáčiku ľudí neustále. Ako zistiť, že žijete s človekom s takouto poruchou a čo sa dá robiť? A čo odkazuje Zuzana ľuďom, ktorí s takýmto človekom žijú? Narcistická porucha. Ako zistiť, že žijete s človekom s narcistickou poruchou?  A začať žiť odznova?

V našom rozhovore so Zuzkou Zacharovou sme vysvetlili, čo je to narcistická porucha osobnosti. A tiež, ako ju odhaliť… Rozhovor sme venovali všetkým ľuďom, najmä však ženám, ktoré žijú v podobnom vzťahu ako žila Zuzana. Veríme, že rozhovor pomôže aj ďalším ľuďom…

Zuzana Zacharová v rozhovore spomenula aj…

  • Diagnóza narcistickej poruchy sa nedá zamieňať s pojmom manipulátor.
  • Narcistická porucha je diagnóza a manipuláciu používa človek s touto poruchou ako prostriedok na dosiahnutie svojich cieľov.
  • Do človeka s narcistickou poruchou sa každý zamiluje bezhlavo. Ľudia s touto poruchou sú majstri v tom, ako vás spočiatku zahŕňajú láskou. Ide o extrémne prejavy lásky.
  • Keď stretnete človeka, ktorý vám poskytne enormnú pozornosť, nosí kytice, píše básne, je len málo ľudí, ktorí tomu nepodľahnú.
  • Všetko sa to deje v mene lásky, až sa dostanete do stavu zúfalstva a bezmocnosti až na dno.

„V istej chvíli som mala pocit, že ja nie som dobrý človek a za problémy vo vzťahu môžem iba ja. Trvalo mi dva roky, kým som vedela fungovať.“

Rozhovor si môžete pozrieť aj priamo tu:

Alebo priamo na YouTube na kanáli Odznova podcast. Prajeme príjemné sledovanie a vyhnite sa narcistom…

Pripravila a moderuje: Martina Valachová

Chcem poďakovať všetkým, ktorí podporujú tvorbu podcastu a obsahu 40plus.sk. Podpora je možná aj priamo na účet – ak neholdujete platbám cez kartu. 

Aj vy sa môžete pridať tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast/

Komentáre na stránke nie sú umožnené