Ondrej Halgaš: mRNA technológie, prax, nanočastice, DNA + nové informácie z praxe

Mojim hosťom bol Ondrej Halgaš. Slovenský vedec, ktorý pôsobí niekoľko rokov v Kanade a od júna 2021 v kanadskom biotechnologickom startupe Liven Proteins. Rozprávala som sa s ním aj o technológii mRNA, o nanočasticiach, o tom ako vidí posledné roky na poli biotechnológií. Mňa zaujal aj tým, že už na vysokej škole sa rozhodol, že si nikdy nedá do svojho tela liek alebo vakcínu, ktorá nebola testovaná aspoň 5 rokov….

Pýtala som sa aj:

  • Zaujalo ma aj vaše odhodlanie, ku ktorému ste dospeli už na škole.. že do seba nedáte žiadny liek a ani vakcínu, ktorá nie je testovaná reálne v praxi aspoň 5 rokov. Držíte sa toho doteraz? Ak by to dodržiavali všetci, tak sa vlastne žiadny liek nikdy neotestuje. Či sa mýlim?
  • Poskytli ste rozhovor denníku Štandard. Tam sa uvádza, citujem: Pokiaľ ide o samotné kampane, napríklad vo Veľkej Británii a v Kanade štát dokonca zámerne použil na presviedčanie ľudí k dodržiavaniu opatrení a očkovaniu, metódu vedeckej manipulácie verejnosti nazývanú nudging a ani sa tým veľmi netajil. Čo to ten nudging je a stretli ste sa s tým takto vo veľkom aj predtým?
  • Mnohí ľudia rozprávajú o mRNA vakcínach a najmä tej na covid, že obsahuje nanočastice a že to môže mať následky. Takíto ľudia sú považovaní za čistých bludárov. Stretávame sa s tým na každom kroku. Dokonca si z nich robili posmech a kolovali fotky s alobalom na hlave, aby sa takto ľudia zosmiešnili. Ja som si ale všimla, že vy ste otvorene povedali, že pri mRNA vakcínach ide o novú technológiu, ktorá nikdy predtým nebola nasadená takto masovo, tak aj všakovakí mediálni experti mali a stále majú zjednodušené predstavy tak o nej, ako aj o jej masovom používaní a limitoch. Čo rizikové vnímate na tejto technológii vy? Čo sú to tie nano častice?
  • Často počujeme, že bez očkovania by sme tu už neboli. Ja som očkovaná, vy ste očkovaný. Myslím klasickými vakcínami. Čiže, ak niekto namietne voči očkovaniu, tak od zástancov novodobých vakcín hneď priletí otázka: Veď vás v detstve očkovali a vtedy ste nenamietali? Dostávate takúto otázku aj vy?
  • Pôsobíte v Kanade. Tam ale bola situácia dramatická čo sa týka opatrení a asi aj očkovania. Vy ste zaočkovaný? (ak nie, tak ako sa vám darilo žiť a pracovať v krajine akou je Kanada? Alebo to bolo tak, že ku nám sa dostávali klamlivé informácie o Kanade)?
  • Povedali ste: To, čo sa udialo okolo kovidu, je skúsenosť, ktorú si so sebou ponesiem do konca života. A nemôžem celkom súhlasiť s konštatovaním, že pandémia je minulosťou. Robila som rozhovor so Soňou Pekovu.. teda dva rozhovory. Ona hovorí, že by sme mali od-pustiť, ale nezabudnúť. Vnímate to podobne?
  • Vy aktuálne pôsobíte v Liven Proteins. Ak som správne pochopila pracujete na tom, aby sa mohlo produkovať umelé mäso. A táto téma mi nevonia. O čo presne ide?

Ondrej Halgaš v rozhovore…

Celý rozhovor priniesol veľa odpovedí aj na iné otázky.

Ďakujem aj za finančnú podporu, ktorú mi posielate.

Ak sa chcete pridať, je možné realizovať touto cestou: Podpora podcastu ODznova možná tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Stretnime sa naživo…

Všetky informácie tu: https://tickpo.zoznam.sk/sk/listky/ako-sa-vyrovnat-s-nalepkovanim-lekari-lakota-a-fisher-38767/

Lakota a Fischer

Martina Valachová

Komentáre na stránke nie sú umožnené