Liečebné hladovanie je považované ako panacea

Liečebné hladovanie je považované ako panacea. Hladovanie a regeneračná diéta je účinná. Hladovať dokáže každý – dôležitý je návrat k stravovaniu

Hladovať dokáže každý, kto sa tak rozhodne. Dôležitá je však cesta späť po hladovaní. Preto je dôležité, ak sa človek rozhodne hladovať, robiť to pod dohľadom odborníka – viac ako 3 dni hladovania by malo byť už pod dohľadom. Liečebné hladovanie je považované ako panacea. O tom všetkom, ale aj o prerušovanom pôste, som sa rozprávala s odborníkom na hladovanie, RNDr. Jozefom Valuchom, CSc.

Pre koho je hladovanie vhodné?

Hladovanie je stará účinná metóda. Liečia sa tým hlavne chronické ochorenia. Od zažívacieho traktu až po psychické choroby. Hladovanie je obzvlášť vhodné aj pre cukrovkárov. Už od prvého hladovania sa dá významne znížiť objem liekov, ktoré človek berie. Opakovaním hladovania sa človek môže postupne zbaviť dokonca všetkých liekov. 11 dní hladovania ešte nikoho nezabilo…

Liečebné hladovanie je považované ako panacea – liek na všetky choroby.

Rusi majú obrovské klinické skúsenosti a tiež Američania a Nemci. Hladovanie je pole neorané pre vedecký výskum.  V Rusku sa hladovaním lieči aj alkoholizmus alebo, samozrejme, psychické ochorenia.

Liečebné hladovanie je považované ako panaceaAko hladovanie a regenerácia prebieha? 

Počas hladovania meriame biometrické hladiny v moči. Každý klient vidí, čo sa v jeho tele deje. Začíname prípravou už 2-3 týždne pred hladovaním. Klient si upraví stravu na ľahšiu. Potom klienti  nastúpia na hladovanie. Prvý deň začíname preháňadlom, aby sa človek prečistil a vyprázdnil. Počas hladovania robíme veľa prednášok, aby ľudia vedeli, čo sa v ich tele práve deje. Najobľúbenejšia prednáška je o plastoch, ľudia ani netušia čo prijímajú do tela v obyčajnej vode… Každý deň sa venujeme turistike. Prejdeme približne 7 kilometrov. Hladovanie prehlbuje myslenie. Človek zistí, že sa vie lepšie sústrediť. Na 11 deň postupne začíname prijímať potravu. Začíname šťavami, aby neprišlo k tráviacim komplikáciám. Potom pridávame šťavu s dužinou. Neskôr jablko bez šupky. A postupne sa telo pripraví na návrat k stravovaniu.

Psychika človeka pri hladovaní sa najlepšie udrží v kolektíve. Preto je hladovanie, aspoň prvýkrát absolvovať v kolektíve.

Hladovanie a regeneračná diéta po hladovaní

Celý rozhovor si pozrite tu:

Som rada, že vás to so mnou baví.

Podpora podcastu ODznova možná tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Ďakujem za váš čas a aj za podporu, nielen finančnú…

Pripravila: Martina Valachová

Stretnime sa aj naživo…

28.02.2024 – moji hostia Jozef Banáš a Doda Lednická.

Lístky: https://tickpo.zoznam.sk/sk/listky/odznova-vstanako-si-plnit-sny-bez-ohladu-na-vek-zdravotny-stav-37753/

Komentáre na stránke nie sú umožnené