Koľkokrát za život máte možnosť učiť sa od ľudí, ktorí sa napriek prognóze lekárov vymanili z doživotného užívania liekov a namiesto toho sa rozhodli byť zdraví a dokonca lámu rekordy? Jednou z takých je pani Doda Lednická. Keď som ju stretla pri rozhovore, nemohla som uveriť, že mala veľmi podlomené zdravie. A to tak, že prognóza bola veľmi zlá. Mala byť doživotne na liekoch. Brať ťažké lieky a pohybovať sa len v rámci interiéru v blízkosti toalety. Každú chvíľu totiž potrebovala navštíviť túto malú miestnosť. Či už vrchom alebo spodom. Tak sa žije človeku s crohnovou chorobou. Navyše, mala astmu. Ona povedala takémuto životu NIE…

Chorobu z tela vydýchala.

Pri dýchaní si opakovala, že nádych je zdravie a výdychom púšťa chorobu von z tela. Viem, znie to až neuveriteľne. Ale vďaka tejto mantre, zmene jedálničku, štúdiu tradičnej čínskej medicíny a uplatneniu vedomostí v praxi sa pomerne rýchlo podarilo Dode začať sa hýbať a choroby sa zbavila. Na 70-ku pobeží ďalší maratón. A nie sama. Stiahla so sebou ďalších ľudí a ukazuje, že všetko sa dá, keď človek chce. Jej druhým domovom je posilňovňa alebo príroda.

Vždy, keď sa mi nechce hýbať, spomeniem si na náš rozhovor…

Aj včera to tak bolo. Nechcelo sa mi. Ale spomenula som si na Dodu a potom mi od nej prišla aj hlasová správa, kde jej jedna pani ďakuje za náš rozhovor. Rozhodla som sa preto napísať tento text a podeliť sa s vami, ktorí ste rozhovor nevideli. Alebo videli a potrebujete si ho pripomenúť. Nech sa páči a krásny deň prajem vospolok… Sledovať môžete priamo tu alebo sa prepnite na YouTube, kde nájdete už viac ako 100 ďalších rozhovorov.

https://youtu.be/zACQ0jpccu0?si=rLclaqI6wvWicBWJ

Pripravila: Martina Valachová

P.S: Doda bude mojim hosťom na motivačnom večeri ODznova VSTAŇ už 28.2.2024. Sledujte nás a lebo mi napíšte a pošlem vám link na podujatie.

Komentáre na stránke nie sú umožnené